Leden 2013

Dnešní děti a ty z minula

31. ledna 2013 v 20:20 | Kikina |  Výplody myšlenek
Když jsem si přečetla článek na nějakém blogu.. Napadla mně myšlenka.. "Jsou dospělejší?!" Možná jste mně teď nepochopili, ale to nevadí, já se vám to v následujicích pár řádcích pokusím vysvětlit, tak se zkuste začíst, přeji příjemné počteníčko..
Prostě dnešní děti se snaží být dospělími, ale co si budeme nalhávat i mi jsme si na to hráli.. Hráli jsme si na dospělé lidi a jejich povolání, to beze všeho.. Ale když dnsní děti si na to už ani skoro nehrají.. Prostě jen vytahnou svou Ipad, Iphon.. A hrajou si vůbec? Vždyť oni už ani neznaji jiné hry než ty počítačové!
A teď kontrolní otázka.. Kdo na tom byl líp? My, kteří jsm e si užili dětství a nebo oni, kteří se můžou chlubit tím, že se chovají jako "dospělí". Jasně, že my!! A pak tu mám ještě jednu otázku! Jsou opravdu dospělí? Opravdu, už zvládnou vychovat rodinu a vydělat peníze.. Asi těžko, vždyť to mnohdy nezvládne ani dospělí člověk.. Děti máme proto aby jsme se o ně starali a ne proto, aby jsme je strčili k tabletu! Pak se nedivme, že jsou na tom závislí, strkáme je k tomu X-krát denně a najednou, když po nich chceme něco jiného, tak vás nechápou.. Nechápou proč.. Když do teď bylo jediné co jsme po nich chtěli bylo to, aby se zašili někde do kouta a byly aspoň sebe menší chvilku zticha.
Spousta dětí umí tablet ovládat lépe, než jaký-koliv děda.. A to ještě neumí číst a ani psát.. Neříkám, že je tablet špatná věc! Sama ho vlastním a nemůžu si na něj stěžovat..
Tu myšlenku, co jsem mněla jsem chytila.. Hned jak jsem jí chytila napsala jsem jí a teď jste si jí mohli přečíst.. Doufám, že se vám tento článek líbil a děkuji za každého čtenáře, který si ho přečetl, přeji krásný páteční večer..

Mladší sourozenci...

31. ledna 2013 v 12:50 | Kikina
Klid na psaní a řádění mladších sourozenců jsou dva póly, které se absolutně odpuzují!! Prostě v jejich blízkosti napsat smyslu plný článek je nadlický výkon! Oh bože.. Oni jsou tak rostomilí a táák uřvaní. xDD
V mojem životě se mladší sourozenec oběvil dost brzo, když se narodil bylo mi 6 nebo 7. Od té doby je tady a jáho pořád milujuu. Ikdyž jsem se musela dost změnit a někdy jsem na něho doost naštvaná. Dneska je mu 6 a zítra jde na zápis. Je neuvěřitelné, jak to uteklo! Budu ho potkávat ve škole.. Jsem i zvědavá jak to tam zvládne. Taky jsem připravená mu ze vším pomáhat.. Mám ho neskutečně ráda. Stihl mi za těch krásných 6 let tak přirůst k srdníčku. No přiznávám, že sourozenecké rvačky neodpářeme, ale vždy se to něják tak slepí..
Jak oni to jen vzvládají? Zvládají být tak strašně otravní a přitom tak strašně rostomilí! Nechápu to.. Myslím, že Kryštufkovy (tak se jmenuje můj mladší brácha) myslím, že mu obětuji vše. Už mi ho nikdo neveme.. A když si to tak vemete, asi to není zase tak strašný, protože jsme stihla napsat docela dlouhý článek a je vedle mně.. Hraje si s autíčkem a když si to tak vemete... Nejde ho nemilovat..
A teď vám tu přidám pár foteček :33
Můj bráška Kryštof a nejúžasnější pejsek na světě Neo [Nío]

Jo a teď vám tu jen pisnu návštěvnost za minulí týden:
Podnělí: 4
Uterý: 10
Středa: 43
čtvrtek: 32
Pátek: 17
Soubota: 9
Neděle: 27

Celkem: 142
Myslím si, že celkový výsledek není až tak špatný, dobrá práce.

Pak vás chci ještě upozornit, že se ještě stále můžete přihlásit do soutěže na téma zavislosti.. Už se přihlásilo 8 lidí a já doufám, že to ještě není konečné číslo. Pokud tedy chcete soutěž najdete
Děkuji, že jste si přečetli můj článek. A teď ještě pár otázek na závěr..
Máte sourozence? Pokud ano, mladšího/staršího?
Jak se vám líbí můj článek?
Jak se vám líbí náš blog?
Plánuješ se zůčastnit naší soutěže?
:) Good Luck :P

31. ledna 2013 v 6:31 | Lucius |  Denní záznamy a zážitky
Ahoj ! Já vím že tu asi nemá cenu psát článek ale i tak vám dneska přeju "Hodně štěstí "! :DDDD Jaké budete mít výzo ? Já hrozné 3 z fyziky a několik 2 :/ :D Tak já jdu :P

One Direction - Referát

30. ledna 2013 v 15:32 | Lucius |  Music referáty
1. Chtěla bych se omluvit :d referát píšu z hlavy :D takže když tu všechno nebude "úplně dokonalé" tak se omlouvám ;)

One Direction (1D) je Britsko-Irská hudební skupina, založená v roce 2010 v Britském X-Factoru ( Simonem Cowellem) . Skupina má vydané 2 alba -> Up all night ( 2011) a Take me Home ( 2012) . Skupina má 5 členů a já vám o každým napíšu aspoň něcco . :)

Nejstarší ze skupiny -Louis Wiliam Tomlinson (21)
Datum narození : 24.12.1991
Znamení : Kozoroh
Přezdívka: Boo Bear ♥

2. nejstarší - Zayn Malik (20)
Datum narození : 12.1. 1993
Znamení : kozoroh
Přezdívka: AmaZayn , DJ Malik , Bradford Bad Boy ♥

3.(Prostřední) ze skupiny je Liam Payne ( 19)
Datum narození : 29.8.1993
Znamení: Panna
Přezdívka: LeeYum , Daddy Directioner :)♥

2. nejmladší člen je Niall Horan (19)
Datum narození: 13.9.1993
Znamení: Panna
Přezdívka : Nialler :) ♥

Nejmladší člen skupiny je Harry Styles (18)
Datum narození : 1.2.1994
Znamení : Vodnář
Přezdívka: Hazza :) ♥

Jejich nejnovější klip : (Kiss you) ♥♥♥
-Fanoušci se nazývají "Directioners" :) ♥♥

BFF ? :)

30. ledna 2013 v 15:03 | Lucius |  Výplody myšlenek
Ahoj, Už jste někdy měli pocit , jako kdyby na vás celej svět kašlal ? Já ho poslední dobou mívám dost často....:( A tak si povídám se svým medvídkem :D Ano, jsem úplně normální ! :) Existuje k tomu takovej jeden status....

miluj, miluj... nemáš koho?? kup si méďu, miluj toho..
P.S. Na fotce jsem jááá :D potřebuju poradit jestli si ji mám dát na fb :D

plyšová láska

30. ledna 2013 v 14:52 | Kikina |  Výplody myšlenek
Někdy se sama sebe ptám, kde se stratila.. Myslím si, že v dětství mněl každý svého plyšového kamaráda... Ten kamarád byl pro nas vším. Ke všem hrám se hodil.. Když jsme si hráli na nemocnici, byl pacientem... Když na školu, byl žákem... Prostě dětství bylo nejlepší..
Muj plyšový medvídek byla vlastně plyšová opička. Jmenovala se David. Byl uplně nejvíc sexy.. Myslím, že každý plyšový medvídek, v dětských dlaních ožívá... Pak dítěti dá co mohl.. Dá mu to nejkrásnější co mohl... dětství... A pak se po zbytek života válí někde na půdě a doufá, že přijde další dítě, které ho pohladí a on mu může dát tu plyšovou lásku...
A víte co vám prozradím, je mi těch plyšáčků líto.. Ten můj David, leží na moji posteli, je sidce pravda, že si ho mnohdy nevšimnu více, než půl roku, ale je tam. Myslím, že ho přenechám svému bráchovi...
Ale teď ještě ne! Ještě teď mám někdy slabou chvilku, kdy ho pohladím a nechám ho obživnout. Možná, že už se ty chvilky strati a že už ho probudit se nenechám.. Ale myslím, že tan čas ještě nepřišel... Ještě je to pořád můj Dáda... Nikdy nezapomenu, že on mi dával tu svou plyšovou lásku..

vše se mnění

27. ledna 2013 v 18:18 | Kikina |  Výplody myšlenek
Dlouho jsem odkládala toto tt. Možná i proto, protože jsem moc nevěděla co k tomu napsat.. A tak to zkusím na poslední datum a uvidí se...
Vše se mnění :D no je to pravda, ale můžeme si za to sami... :D Prostě ku příkladu příroda.. Změnili jsme si jí sami... Ale hlavně jsem tím chtěla poukázat na změny lidského chování.. Prostě vše kolem nás nás mnění. Provedu menší příklad... Mám kamarádku, znala jsem jí od dětství, ale asi před dvěma lety se odstěhovala se svými rodiči do Prahy. Je pořád strašně moc fajn, ale je jinná. Neříkám, že jse změnila k horšímu, ale je to živý příklad..
No dneska vám toho už moc nenapíšu, jelikož jsem nemocná. No tak se mnějte fajn a pěkně se vyspinkejte... MuQ ;)

Když se má něco po*rat, tak důkladně

23. ledna 2013 v 19:28 | Kikina |  Výplody myšlenek
Když se má eco pokazit, tak se to prostě pokazí bez varování, ale aby tomu nebylo málo vždy se to pokazí jak nejvíce může!!
Je tak asi každého už napadla tato velice často omývaná věta.. Ale čím to je? No každý z nás si to vysvětluje jinak. Někdo bodem, někdo osudem a někdo si to raději nevysvětluje. Já si to osobně něják extra nevysvětluju.. Beru to prostě, jako že to tak je.. A neřeším to!
Jak se to vysvětlujete vy?
Chtěla bych ještě k tomuto článku přidat takový citát. Citáty mně baví a tenhle jsem někde slyšela. Ten citát zní: "Život je jako malé dítě, nikdy nevíš, kdy se po*ere."
Přeji vám krásný večer a děkuji, že jste si můj stručný článek přečetli.. :)

Jo je to ujetý :D Ale já jsem ho tu musela dát! :DD On je tak sexy :'DDD

Konečně!!

23. ledna 2013 v 18:40 | Lucius |  Denní záznamy a zážitky
Konečně nám jde zase net ! Wohou !! :D Jep a na noťasu ! JOOOOOO ! :DDDDD Jinak .. nemám úkoly , nemám uklizeno nic nedělám :D takže bych na vás mohla mejt čas :D Takže třeba ... :D Jak se máte ? :D Co děláte ? :D Já se doma mám fajn ale ve škole jak kdybych byla na jiný planetě :333 a věřte mi , nebude to učením.... :( Ten dotyčnej ví... :333 Takže komentký :D

Soutěž-Závislosti

23. ledna 2013 v 15:42 | Kikina
Ahoj,
vyhlašuji novou soutěž. Na našem blogu se první v pořadí.Je zaměřena na "závislosti". Myslím, že je to dobré téma, protože se tu může zapojit veškerá tvorba, ať už je to psaní, focení a nebo kreslení. Ovšem je jasné, že né každý si troufne na svou vlastní tvorbu. Pokud tomu tak bude může se spolehnout na interne. Je to zbraň v této době asi nejpopulárnější. Může třeba najít a upravit nějáký obrázek s tímto tématem souvisejícím. Samozdřejmě, že by tam měla být znát aspoň sebemenší tvorba, tedy pokud bude soutěžit.
Jaké jsou výhody soutěžení? Hlavní výhodou je to, že po celou dobu soutěže vám budu dělat reklamu na svém blogu. Taky váš blog budu pravidelně navštěvovat a komentovat vaše články.
Jak soutěžit? Soutěžit může každý, kdo má svůj blog. Stačí se jen přihlásit. Můžete soutěžit s jakoukoli vaší tvorbou.
- básněmi
- příběhy
- fotografiemi
- grafikou
- kresbou
- apd...
Chceš soutěžit? Jestli chceš soutěžit, není nic jednodušího, než vyplnit formulář:
1. Odkaz na tvůj blog
2. Jak dlouho máš svůj blog.
3. Jakou tvorbu budeš preferovat na toto téma?
4. Kdy (přibližně) budeš se svou tvorbou hotov(a)?

Schrnutí:
- Svou tvorbu vydáš jako článek a pak mi napiš na email: jakrikusik@seznam.cz že jsi už článek vydal(a). Jako důkaz, že jsi tuto informaci četl(a) napiš ke přilášce tvou oblíbenou barvu...
- soutěž trvá do dne 23.02.2013. Ten den se podívám na vaši tvorbu a oboduji jí 0-10. Pokud bude více blogů s číslem 10 vytvořím anketu a ten co bude mít největší počet hlasů vyhrává.
Co dostane výtěz?
Výtěz bude na našem blogu preferován jako výtěz soutěže "závislosti" + Pošlu výtězi ručně psaný dopis s drobným dárkem + natočím video, jak ten dopis píši :))

sory......

22. ledna 2013 v 14:34 | Lucius |  Denní záznamy a zážitky
Sory že tu teďkom nejsem.....ale nejde nám net... anevím kdy se náš tatínek uráčí zavolat do tý firmy.... tak papa :)

Ano.. Je to tak..

20. ledna 2013 v 20:31 | Kikina |  Výplody myšlenek
Já to, že růže není bez trní beru něják tak jako jasnou samozdřejmost.. Ale nemluvím teď jen o růži, ale všeobecně o celé přírodě. Přirovnám to například k ježkovi. Kdyby neměl bodliny, byl by snadná kořist.. Tak je to i s lidmi... Když jsou hodní, lidé jich využívají.. Ale všechno je jen do času.. Postupen času zjistí, že to tak nejde a začne "pýchat" jako růže svými trny.. To je můj názor.. Prostě tkz. silnější vyhrává.. A ten kdo umí i občas "píchnout" ten je silnější.
Nemyslím pýchat stále a nespravedlivě... Ale jen na ty co nám chtějí ublížit.. Už párkrát mně život popálil.. A to dost, naučila jsem se bránit se.. Někdy se až příliš a jsem ošklivá i na lidi co mi nepřišli ublížit.. Jako růže, ta si taky nevybere koho pýchne svými trny a koho ne. Nerozlišuje kdo jí přišel utrhnout a kdo se kochta její krásou..

Proto když se k té růži příjdete jen pokochat.. Nezlobte se na ní, když vás popíchá.. Dívat se jak jí lidé rvou listy jí asi taky moc nebaví.. I život jí dal pár ran a příroda ochranu (trny)...
Děkuji, že jste si přečetli mou ideu.. Moc to pro mně znamená..
Také vás chci poprosit, aby jste mi do komentářu napsali, co jsi o tom myslíte..
Opravdu vám moc děkuji..

živly...proč ne přátelství?

12. ledna 2013 v 9:41 | Kikina |  Výplody myšlenek
Když jsem se dívla na vaše články o tématu živel docela jsem se divila, že si s tím nikdo nepohrál... A nebo aspoň ne ti od kterých jsem článek četla.. Psali tam o tom, že živly jsou: voda, vítr, vzduch a oheň.. Jo je to tak, ale proč ne přátelsví? Je to taky moc pěkný živel..Ikdyž ne pro každého..
Můžeme ho zhasnout, jako oheň...
Můžeme ho rozfoukat, jako oheň..
Můžeme se v němu utopit, jako ve vodě..
Ale vůbecf, přátelstí je silnější pouto než toto všechno.. Plné překvapení.. Nezapířám, že k životu potřebujeme více vzduch atd.. Ale.. ;DD No to je jedno.. Snad mně někdo pochopil a cítí to stejně..
A pak ještě.. Živel je můj mladší brácha... Fuuu! Nikdy se neunaví.. Je to nezmar ;D A to na něm miluji... Brouček můj malinkej ;DD

pozvání

6. ledna 2013 v 17:30 | Kikina
Ahoj,
dovoluji si vás pozvat na můj osobní, nově otevřený blog. Najdete ho tady: www.kikinindenicek.blog.cz
Neznamená to, že přestanu být aktivní zde. Důvodem byl nový design. Prosim podívejte se a pak mi do komentů napište, co si o tom myslíte... Děkuji...

pustý ostrov? nic pro mě!! :-)

2. ledna 2013 v 19:01 | Kikina |  Výplody myšlenek
jestli jste tento článek otevřeli s tím, že se tu dočtete instrukce jak přežít na pustém ostrově, asi vás sklamu... Zase jsem so tt pojala trooošičku jinak.. Budu psát o sobě..
Já jsem člověk společenský a ukecaný :D a pustý ostrov je přede vším pustý.. :D Proto já bych si na pustý ostrov vzala dobrou společnost.. Pak už se vše poddá.. :D
Prej i voda a jídlo, že je to důlažitější? Neřekla bych! Sidce bych neumřela na hlad a ani na žízeň, ale dočista bych zcvokla... :D Povídat si same ze sebou už jsem zkoušela, ale moc good to teda není! :D Věřte mi :D
A co vy? Jste vlci samotáři a nebo máte raději dobrou dpolečnost?