Jak se učit? Růžový koutek 2.díl

14. března 2013 v 17:00 | Kikina |  Růžový koutek
Myslíme si, že každý má občas problém s tím, donutit se k učení. Prostě víme, že musíme, ale nejde to! Jak na to vím poradíme v druhém dílu růžového koutku.

K tomu, aby jsme se donutili učit potřebujeme mít čistou mysl a také se musíle učit v hodnou dobu. Každý má tu dobu individuální. Např. Já se nejrsději učím kolem 15:00, ale jedna moje kamarádka vztává dříve a učí se ráno. Každý by si měl říct, ve kterou hodinu mu učení vyhovuje a má na ní vůbec myšlení.
Vím, že někdy to prostě nejde.. Vše vás tlačí ke stěně a ten čas je drahocený a proto vám prozradím, jak se učím já.. Také záleží na tom co se učíme a jaký máme zápis.. Tak jsem to pro vás rozdělila do několika bloků.
a) Slovíčka: Když se učíme slovní zásobu z jinných jazyků, např. Anglický jazyk, Německý jazyk.. Rozepíšeme si učivo do dvou až tří sloupců:
Cizí slovo Výslovnost Česky
např. car kár auto
Pak si slovíčka rozdělíme např. po pěti. Jednou a nebo dvakrát si pětici přečteme. Pak si nějakým kusem papíru zakryjeme slopečky: cizí slovo a výslovnost. Přečtene si slovíčno česky a pokusíme si ho říct i cizím jazykem. Tak postupeujeme, dokud si nezapamutujeme celou pětici a pak k "základní" pětici přidáme dalších pět..

Dalším způsobem učení se slovíček jsou takz. kartičky. Musíme si je, ale vyrobit. Vezmeme si papír, nejlépe tvrdý. A rozstřiháme si ho na jednotilivé kartičky. A popíšeme si je.
Jedna strana Druhá strana
česky cizím slovem
např. auto car
Pak si vezmeme všechny kartičky přetočené "časkou" stranou vzrůru. Vždy si přečteme české slovo a pak si řekneme, jak se řekne jiným jazykem. Pak kartičku obrátíme a podíváme se, jestli jsme to řekli dobře. Pokud anu, dáme kartu bokem a jdeme na další. Pokud ne, dámejí dospod balíčku a jdeme na další.

b) dlohé texty: Mnohdy se stane, že máme na učení šeredně dlodé texty. To se pak dá řešit jednoduchým výtahem a nebo zvýrazněním. Pokud, ale nevíme co z tama vyháhnout, prostě a jednoduše je vše důležité, tak se učíme formou čtení. Čtení po kouskách, jednou si přečteme kousek a pak ten kousek plus další. A tak si ten text zapamatujeme.

PS: Doufám, že se vám článek druhého růžového koutku líbil. A taky doufám, že teď už budete vědět, jak na to. Jak se učit a naučit. :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sejmi tečku

.

Komentáře

1 Gabux Gabux | Web | 15. března 2013 v 18:07 | Reagovat

Na slovíčka se učím tak, že si je dám do těch pětic nebo do trojic a tak a ještě zvýrazním zvýrazňovačem. Každou pětici jinou barvou. U delších testů se učím po kouskách a když to dokážu říct nazpaměť několikrát po sobě tak se naučím další. Jakmile mám celý text tak si ho celý přečtu několikrát po sobě a pak přeříkám. :)

2 Gabux Gabux | Web | 15. března 2013 v 18:07 | Reagovat

*textů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama